baner

Dom Pomocy Społecznej w Gościeradowie

 

W tegoroczne święto Trzech Króli 6 stycznia ulicami miast, wsi i parafii całej Diecezji Sandomierskiej przeszły orszaki, podczas których została poprowadzona zbiórka darów rzeczowych w postaci słodyczy, artykułów spożywczych i chemicznych środków czystości dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie. Tą piękną i szlachetną misję niesienia pomocy potrzebującym zorganizowano z inicjatywy ks.bp. Krzysztofa Nitkiewicza-biskupa Diecezji Sandomierskiej, za którą z głębi serca dziękują podopieczni Domu. Wspólną myślą przewodnią uroczystych pochodów było : hasło „Bóg jest dla wszystkich”.
Wolontariusze Caritasu prowadzili i gromadzili dary przynoszone chętnie przez uczestników orszaków. W końcu nadszedł ten dzień- do Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie dotarła ogromna ilość środków czystości i słodyczy. Jakże bardzo cenny i przydatny dar dla podopiecznych Domu zostanie na pewno dobrze wykorzystany.
Wychowankowie naszego Domu serdecznie dziękują wszystkim ludziom dobrej woli za okazane serce, chęć niesienia pomocy i poświęcony czas.